Де купити акумулятор 12 вольт: коментарі експертів

Де купити акумулятор 12 вольт: коментарі експертів

Акумулятор – це багаторазове джерело струму, яке створене спеціально для заряджання та розряджання із вивільненням електричної енергії. Його робота заснована на оборотних окисно-відновних реакціях, що дає можливість використовувати його багаторазово. На сьогоднішній день кожен бажаючий може в майже кожному магазині купити акумулятор 12 вольт від "Квантова Енергія" чи інший аналог.

Щоб акумулятор став джерелом електроенергії його слід спеціально заряджати. Для зарядки через акумулятор пропускається електричний струм від будь-якого джерела. Після того як акумулятор зарядиться його можна застосовувати як самостійне джерело струму. Для створення акумуляторної батареї кілька батарей об’єднуються паралельно чи послідовно в один ланцюг, що являє собою вже акумуляторну батарею (АКБ). Якщо хтось чув про джерела безперебійного живлення (ДБЖ), вони також створюються на базі батарей. Електрохімічні реакції, які протікають всередині акумуляторів, залежать від матеріалів. Незмінно важливий електричний параметр – це напруга, яка має змогу мінятися від 1 до 3.4 Вольта.

Сучасні акумулятори та їх застосування

Акумулятори забезпечують резервне живлення у тих випадках, коли немає основного. На сьогоднішній день чимало пристроїв працюють безпосередньо на основі акумуляторних батарей і саме вони виступають в них базовим джерелом енергії.

Види та параметри акумуляторних батарей

Поширені сьогодні варіанти акумуляторних батарей відштовхуються від технології їх виробництва, а особливості полягають у використанні цих типів у окремій галузі. Так, свинцеві АКБ найчастіше знаходять застосування в автомобілях.

Найбільш поширені види акумуляторів:

  • Нікель-кадмієві акумуляторні батареї, традиційними областями застосування яких є: рації, біомедичне обладнання, камери професійного призначення та будівельний інструмент. NiCd містить токсичні метали і є екологічно небезпечними.
  • Нікель-Метал-Гидридні АКБ (NiMH) — має більш високу місткість, порівняно з NiCd, але програють по кількості циклів розряджання/заряджання.
  • Свинцеві, в яких як електроліт виступає розведена сірчана кислота. Їх особливість – не герметичні, характеризуються виділенням водню та випаровуванням сірчаної кислоти.
  • Літій-іонні акумулятори — найбільш часто застосовуваний тип батарей. Літій-іонні АКБ використовуються там, де основну роль відіграє порівняно висока енергоємність і першочергове значення має найменша маса.
  • Літій-іон полімерні акумулятори (Li‑ion polymer) — це той таки популярний Li‑ion, проте в ультра-тонкому форматі і полегшеній упаковці. Базові області застосування – смартфони.

Акумулятори, які будь-які пристрої, потребують базового обслуговування

З точки зору обслуговування акумулятори бувають необслуговуваними та обслуговуваними. Перші варіанти потребують періодичного оновлення оптимального рівня електроліту. Дізнатися наявний рівень акумуляторної рідини доволі просто за допомогою спеціальної трубочки ля виміру рівня або будь-якої прозорої трубочки, як от від звичайної письмової ручки. Оновлювати рівень можливо дистильованою водою, яку слід завжди тримати на підхваті. Для догляду необслуговуваних акумуляторів потрібно елементарно тримати їх з оптимальним зарядом.